Ministr Plaga zahájil nový akademický rok

05.10.2018 9:41

Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 se letos uskutečnilo ve Velké aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Ministr Plaga zahájil nový akademický rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga

Ministr školství Robert Plaga ve svém projevu zmínil nárůst finančních prostředků určených na platy vysokoškolských pedagogů, dále podporu navýšení kapacit lékařských fakult v České republice, ale také nový investiční program, ze kterého bude financována modernizace vysokých škol a rekonstrukce menz a kolejí.

Ministr Plaga také připomněl význam a úlohu vysokých škol pro společnost: "Vysoké školy se aktivně podílejí na veřejných debatách k celospolečenským otázkám a přispívají k soudržnější společnosti. Jako poskytovatelé vysokoškolského vzdělání v regionech hrají důležitou roli při řešeních místních problémů a otevírají cestu k celoživotnímu osobnímu rozvoji a uplatnění. Významně tak přispívají ke zvyšování kvality života v naší zemi."

Slavnostního zahájení akademického roku se v Olomouci zúčastnili také předseda vlády Andrej Babiš, předseda České konference rektorů Tomáš Zima, rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller, předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová, předseda Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství Stanislav Labík či předseda Rady vysokých škol Milan Pospíšil.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Několik poznámek k Stanjurovým kozlům v zahradě

8:36 Ministryně Schillerová: Několik poznámek k Stanjurovým kozlům v zahradě

Ministryně financí Alena Schillerová reaguje na vyjádření poslance Zbyňka Stanjury ohledně připojení…