Ministr Podivínský: MŽP podpoří městskou zeleň 130 miliony korun

23.10.2013 10:42 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí připravilo po programu na podporu izolační zeleně v sídlech další program, který pomůže rozšíření zelených ploch. Díky Programu zeleň do měst a jejich okolí, který nabízí celkem 130 milionů korun, mohou žadatelé získat na jeden projekt až 10 milionů korun.

Ministr Podivínský: MŽP podpoří městskou zeleň 130 miliony korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jedním z kandidátů do voleb je také současný ministr v demisi Tomáš Podivínský. Je lídrem v Moravskoslezském kraji

„V dnešní uspěchané době by měl mít každý z nás možnost relaxovat v pěkném, upraveném a zdravém prostředí, bez ohledu na to, jestli žije na venkově, nebo ve městě, a také bez ohledu na to, jestli má vlastní zahradu nebo je odkázán na veřejný prostor. Právě proto velmi oceňuji tento program, který podporuje vznik nových parků, relaxačních zón nebo i chodníků a fontán, které leckdy sterilní a neosobní prostředí dovedou zkrášlit, a umožní tak všem lidem z okolí trávit alespoň částečně volný čas v přírodě,“ říká ministr Tomáš Jan Podivínský.

Předmětem Programu je podpora obnovy a zhodnocení přírodních ploch ve městech, obcích a jejich širším okolí a zkvalitnění životního prostředí a vizuální atraktivity intravilánu i extravilánu obce jak pro jeho obyvatele, tak návštěvníky.

Podpora v rámci Programu je tak zaměřena na výsadbu zeleně na stávajících zelených nebo nijak neupravených plochách, dále na revitalizaci příměstských lesů, a to s ohledem na plnění rekreační funkce lesa. V kombinaci s touto aktivitou je podpořena obnova a budování cest, komunikací mostků a chodníků, odpočinkových zón a budování vodních systémů. Realizace podporovaných aktivit povede k redukci znečišťujících látek v ovzduší, udržení a zlepšení biologické diverzity, zvýšení atraktivity urbanizované krajiny a její využívání k rekreaci občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo životního prostředí

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Grulich: Krok, který může mít dalekosáhlé dopady

17:17 Senátor Grulich: Krok, který může mít dalekosáhlé dopady

Projev na 12. schůzi Senátu 3. července 2025 k školskému zákonu