Ministr Podivínský: Žaloba na stát kvůli kvalitě ovzduší je absurdní

18.10.2013 21:42 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí kategoricky odmítá, že stát v současné době nečiní potřebné kroky, které by vedly ke zlepšování kvality ovzduší na Ostravsku. Je tomu právě naopak!

Ministr Podivínský: Žaloba na stát kvůli kvalitě ovzduší je absurdní
Foto: Česká televize
Popisek: Tomáš Podivínský

Žaloba, kterou na stát podala v roce 2010 Rada města Ostravy v čele s primátorem Petrem Kajnarem, nemá žádný věcný základ a již v roce 2010 byla výhradně součást předvolební kampaně.

"Pokud byla žaloba podána kvůli nečinnosti vlády směrem k Moravskoslezskému kraji v oblasti ochrany životního prostředí, měl by se pan Kajnar obrátit na „zeleného politika“ pana Bursíka a jeho následovníky v úřednické vládě. Současný trend ministerstva jednoznačně ukazuje, že pro Ostravu a celý Moravskoslezský kraj děláme maximum. Kotlíkové dotace, program ministerstva a kraje, za 160 milionů korun pomohly už více než čtyřem tisícům obyvatel MSK vyměnit starý kotel za nový ekologický. V Bruselu jsem teď o prázdninách dotáhl do konce jednání, díky kterým dostaly Třinecké železárny a ArcelorMittal přes jednu miliardu korun na odprášení aglomerací. Peníze ve výši 1,3 miliardy korun na tento účel jsme v Bruselu zajistili již dříve. Právě teď vyjednávám o další miliardě korun na podporu alternativní dopravy. Celková suma 2,7 miliardy korun v programu Zelená úsporám, kterou na dotacích využili obyvatelé Moravskoslezského kraje na zateplení rodinných a panelových domů, výrazně přispěla ke zlepšení kvality ovzduší v MSK. Program zároveň přispěl ke vzniku více než sedmi tisíc pracovních míst. V Nové zelené úsporám budeme v tomto trendu pokračovat. To jsou aktivity, které lvím dílem pomáhají ke zlepšení ovzduší v Moravskoslezském kraji. Ne prázdné tlachání a žalování. Jsem rád, že soud dnes žalobu z roku 2010 zamítl. Pan primátor Kajnar se tak definitivně stal marginální tragikomickou politickou figurkou. Jeho dnešní plivání vnímám jako jeho zhrzenost za to, že jej jeho mateřská strana neumístila ani na nejposlednější místo na kandidátce do Poslanecké sněmovny. Na druhou stranu musím ocenit, že po tři roky má pan primátor stejné názory a drží svoji lajnu," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

16:04 Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…