Ministr Síkela: Cirkulární ekonomika s ohledem na potřebu šetřit zdroje

05.11.2022 15:54 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo již druhý ročník Konference Cirkulární ekonomika v praxi.

Ministr Síkela: Cirkulární ekonomika s ohledem na potřebu šetřit zdroje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Cirkulární ekonomika jako téma současnosti, kdy se normou stává udržitelné podnikání, smart průmysl – udržitelný průmysl. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemského království uspořádalo 2. ročník Konference Cirkulární ekonomika v praxi. 

„Cirkulární ekonomika pro podnikatele představuje novou příležitost a možnost řešení problémů dnešní doby. Právě tady je spousta prostoru k win-win projektům, které mohou přinést zisk, užitek nejen firmám, ale zároveň životnímu prostředí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Téma cirkulární ekonomiky je v tuto chvíli zcela nezbytné s ohledem na potřebu šetřit zdroje. Vzhledem k nejistotě, jež nyní panuje kolem dodavatelských řetězců, je model cirkulární ekonomiky i jedním z nástrojů ke zvýšení surovinové soběstačnosti.“

„Přechod k cirkulární ekonomice je nezbytný. To všichni víme. Po zkušenosti s Covidem a ruskou agresí tu naléhavost také cítíme. Musíme nakládat s našimi přírodními zdroji jinak. Teď opravdu není čas na výmluvy, teď musíme jednat,“ říká velvyslanec Nizozemského království Daan Feddo Huisinga. Jedinou možnou cestou, která je racionální, je právě ta zelená. Podle velvyslance je situace v současné době urgentní, protože máme ještě příležitost dělat věci jinak a této šance bychom se měli chopit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Vládní koalice žádné zájmy České republiky nehájí

16:21 Jurečka (KDU-ČSL): Vládní koalice žádné zájmy České republiky nehájí

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. července 2026 k hájení zájmů České republiky Babišo…