Ministr Staněk přijal čínského velvyslance

12. 11. 2018 17:17

Ministr kultury Antonín Staněk dnes přijal v Nostickém paláci nového mimořádného a zplnomocněného velvyslance Číny, J. E. pana Zhanga Jianmina.

Ministr Staněk přijal čínského velvyslance
Foto: archiv
Popisek: Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD)

V průběhu diskuse obě strany probraly dosavadní spolupráci obou zemí v oblasti kultury, spolupráci v rámci čínské iniciativy vůči zemím střední a východní Evropy i přípravu nového Protokolu o kulturní spolupráci mezi Ministerstvem kultury ČR a Ministerstvem kultury a turismu ČLR na léta 2019 – 2022.

Ministr Staněk též zdůraznil aktivity příspěvkových organizací Ministerstva kultury, které spolupracují s čínskými partnery. V této souvislosti zmínil unikátní výstavu skla Uměleckoprůmyslového musea v Praze, která byla prezentována v deseti čínských muzeích v letech 2014-2017, a kterou navštívilo přes dva miliony návštěvníků. Ocenil každoroční účast čínských dětí ve výtvarné soutěži Památníku Lidice i několikaletou účast Číny na Pražském Quadriennale. Antonín Staněk připomněl i další příspěvkové organizaceresortu kultury, které spolupracují s ČLR; jde například o Národní galerii, Institut umění-Divadelní ústav, Národní muzeum, Národní knihovnu, Českou filharmonii a další.

Na závěr dnešního jednání poblahopřál Antonín Staněk J. E. panu Zhangu Jianminovi k zápisu statku Fan-ťing-šan na Seznam světového dědictví UNESCO, ke kterému došlo v letošním roce. Biosférická a památková rezervace Fan-ťing-šan se nachází v pohoří Wu-ling na jihozápadě Číny v nadmořské výšce 500 - 2570 metrů. Nachází se zde různorodé typy vegetace. Izolace Fan-ťing-šanu vedla k velkému stupni biodiverzity s mnoha endemickými druhy. Nachází se zde také největší bukový prales v subtropickém pásmu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

21:23 Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

Železniční trať, která spojuje zastávky Olomouc město a Olomouc Hejčín, naopak odděluje dvě ulice, V…