Ministr Staněk se setkal s francouzským velvyslancem

10.09.2018 21:32

Ministr kultury Antonín Staněk dnes přijal v Nostickém paláci velvyslance Francouzské republiky J. E. pana Rolanda Galharaguea.

Ministr Staněk se setkal s francouzským velvyslancem
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)
reklama

Ministr Staněk a velvyslanec Galharague vyjádřili potěšení z dlouhotrvající spolupráce v oblasti kultury mezi oběma zeměmi. Společný zájem prohlubovat vztahy byl navíc deklarován podepsáním Akčního plánu strategického partnerství mezi Francií a Českem na léta 2019-2022.

Oba pánové prodiskutovali připravované významné projekty v oblasti kultury ve spolupráci českých a francouzských kulturních institucí a vyjádřili přání ještě zintenzivnit vztahy v oblasti kultury. „Jsem velmi rád, že francouzští partneři se podílejí na kulturních akcích, které doprovází letošní oslavy a výročí, zejména tedy sto let československé státnosti. Vysokou úroveň má probíhající výstava Naše Francie v Památníku národního písemnictví, příspěvkové organizace MK. Velmi oceňuji také spolupráci českých, francouzských a dalších partnerů na významné výstavě František Kupka, která se již představila v Paříži a nyní ji můžeme vidět v Praze ve Valdštejnské jízdárně. Těší mne, že tak výrazná osobnost výtvarného umění má v Praze retrospektivní výstavu,“ uvedl ministr Staněk při setkání.

V roce 2020 si budeme připomínat 100 let od založení Francouzského institutu v Praze. Organizace je tradičním partnerem mnoha kulturních aktivit v České republice. Ministr kultury vyjádřil přesvědčení, že české kulturní instituce budou stejně dobrým partnerem v doprovodných kulturních akcích Francouzskému institutu. Obě strany mají velký zájem rozvíjet vzájemnou znalost české a francouzské literatury i užší spolupráci mezi paměťovými institucemi obou zemí.

J. E. pana Rolanda Galharaguea na dnešní jednání doprovodil ředitel Francouzského institutu a rada pro kulturu a spolupráci pan Luc Lévy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lička (Piráti): Plánování infrastruktury v podmínkách volebních období aneb My nic, to předchozí vlády

18:51 Lička (Piráti): Plánování infrastruktury v podmínkách volebních období aneb My nic, to předchozí vlády

Nejspíš jste už v médiích zaregistrovali seriál “Vadí, nevadí”, kdy současná garnitura slavnostně vy…