Ministr Stanjura: Děláme to, abychom udrželi konkurenceschopnost českých firem

15.12.2023 20:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pomoci průmyslu s drahými energiemi.

Ministr Stanjura: Děláme to, abychom udrželi konkurenceschopnost českých firem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Naše vláda slíbila cílenou pomoc těm, které vysoké ceny energií mohou existenčně ohrozit. Jen pár dní po oznámení Energetického regulačního úřadu o výši regulované složky energie jsme po jednáních se Svazem průmyslu a dopravy a Hospodářskou komorou našli řešení pro energeticky náročné podniky. Uvolníme 3,5 miliardy korun, díky kterým se právě těmto firmám sníží platby za obnovitelné zdroje energie v průměru o dvě třetiny.

Se šéfy Svazu průmyslu a dopravy a Hospodářské komory se budeme v příštím roce pravidelně setkávat, abychom i nadále byli připraveni zabránit nepředvídatelnému zvyšování regulované složky energií. Tyto kroky děláme, abychom udrželi konkurenceschopnost českých firem, zachovali pracovní místa a posílili hospodářský růst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Stýská se vám po komunistech, s kterými jste spolupracoval?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že používáte stejné praktiky a zvete si na kobereček umělce za jejich názor? A co se stane, když nepřijdou? Netvrdili jste, jak bude tato vláda bojovat za svobodu slova? Máme se bát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…