Ministr Stanjura: Zkrotit inflaci na obvyklé hodnoty je hlavním úkolem ČNB

03.02.2023 13:57 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k veřejnému jednání bankovní rady ČNB

Ministr Stanjura: Zkrotit inflaci na obvyklé hodnoty je hlavním úkolem ČNB
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Zbyněk Stanjura

Podle naší lednové predikce by mohla meziroční inflace klesnout na jednocifernou hodnotu, tedy pod 10 procent, zhruba v polovině letošního roku. Zkrotit ji zpět na obvyklé hodnoty kolem 2-3 procent je hlavním úkolem České národní banky. Klíčová je v tomto úkolu ale spolupráce a komunikace s vládou.

I proto jsem se zúčastnil veřejné části jednání bankovní rady, kde jsme debatovali o jejich aktuální prognóze ekonomického růstu a východiskách pro nastavení úrokových sazeb. Při této příležitosti jsem se také rozloučil s Oldřichem Dědkem a Markem Morou, kterým během února vyprší jejich mandát členů bankovní rady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Muniční iniciativa sehrála a sehrává zásadní roli

14:12 Černochová (ODS): Muniční iniciativa sehrála a sehrává zásadní roli

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k muniční iniciativě.