Ministr Stropnický: Armáda bude vždy taková, jací budou její vojáci

24.02.2016 17:07 | Zprávy

Ministr obrany Martin Stropnický, předseda Vojenského fondu solidarity generálmajor Jaroslav Kocián a rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl převzali od zástupců hokejového klubu Kometa Brno šek ve výši 215 tisíc korun z výtěžku aukce dresů, v nichž nastoupili brněnští hráči během jednoho ze zápasů lednových Hokejových her pod širým nebem. Slavnostní ceremoniál se odehrál před začátkem úterního extraligového zápasu, v němž změřili síly hráči Komety a Třince.

Ministr Stropnický: Armáda bude vždy taková, jací budou její vojáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Na koberec natažený podél mantinelu nejprve nastoupilo dvanáct novodobých válečných veteránů z Afghánistánu, které vzápětí doplnili představitelé hostitelského klubu, města Brna a armády. Předseda představenstva Komety Egbert Zündorf a brněnský primátor Petr Vokřál pak v přímém přenosu České televize předali zástupcům resortu obrany symbolický šek s částkou 215 tisíc korun, za který Kometě a všem přispěvatelům poděkoval ministr Martin Stropnický.

„Tato částka pomůže provozu Komunitního centra pro veterány, které chceme zde v Brně rozjet od září tohoto roku. Je to místo, kde se budou veteráni setkávat a kde jim budeme pomáhat se začleněním do běžného života po návratu ze zahraničních misí,“ uvedl ministr Stropnický ve svém proslovu a poté se ujal vhození slavnostního buly mezi kapitány obou celků. „Komunitní centrum pod patronací brněnské Vojenské nemocnice nabídne psychologickou a sociální pomoc jak pro vojáky, tak pro jejich rodiny. Bude připrav

ovat vzdělávací kurzy, sportovní aktivity a další společenský program. „Brno je v tomto ohledu unikátní, protože zde vzniká úplně první podobné zařízení pro vojáky v České republice. Jeho provoz bude spolufinancován z nadačního Vojenského fondu solidarity,“ uvedl ministr Stropnický pro informační server brněnské Komety.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Miliardy korun každý rok mizí v korupční stoce

12:17 Piráti: Miliardy korun každý rok mizí v korupční stoce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke korupci a bydlení.