Ministr Stropnický: Propojení civilního a vojenského lékařství je velmi důležité

23.09.2017 20:42 | Zprávy
autor: PV

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská nemocnice Praha před pěti lety získala statut fakultní nemocnice. Jak se to promítlo na jejím rozvoji, na konferenci „5 let vojenské fakultní nemocnice“ hodnotili ministr obrany Martin Stropnický, ředitel nemocnice Miroslav Zavoral, prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, děkan 1. lékařské fakulty Aleksi Šedo a ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník.

Ministr Stropnický: Propojení civilního a vojenského lékařství je velmi důležité
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Je strašně důležité, aby tady existovalo propojení mezi civilním a vojenským lékařstvím. A já mohu říct, když jsem kdekoliv setkal s vojenským personálem v zahraničí, často ve velice složitých podmínkách, tak vždy odváděli špičkovou práci,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický a dodal: „Jako vedení ministerstva jsme kladli důraz na to, aby nemocnice dobře hospodařily. Kolem zdravotnictví obecně jsou různá podezření stran předražených nákupů a podobně a já můžu říct s klidným svědomím, že tři vojenské nemocnice v tomto postupují hospodárně a efektivně.“

ÚVN loni ambulantně ošetřilo přes milion pacientů a loni zde bylo hospitalizováno 26,5 tisíce osob. Pracují v ní dva tisíce zaměstnanců, z toho 393 lékařů. Na deseti fakultních klinikách zde působí 13 profesorů a 13 docentů.

Status fakulty prospěl výzkumu

„Tím, že jsme získali status univerzitní nemocnice, jsme dostali možnost rozvíjet i naši výzkumnou a pedagogickou část. Spolupráce je finančně náročná a to, že jsme fakultní nemocnicí, nám umožňuje výzkum financovat,“ hodnotí změnu ředitel nemocnice Miroslav Zavoral.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

21:05 Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…