Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

24.11.2017 20:31 | Zprávy
autor: PV

Pokračování silničního okruhu kolem Prahy mezi Běchovicemi a dálnicí D1 získalo závazné stanovisko posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Ministerstvo životního prostředí tak dalo zelenou další přípravě stavby. Ta má být zahájena do tří let. Zhatit harmonogram směřující k zahájení prací mohou odpůrci stavby a majitelé pozemků.

Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Následujícím krokem v přípravě dostavby části Pražského okruhu bude zapracování podmínek stanoviska do dokumentace pro územní řízení, její projednání s dotčenými orgány a příprava žádosti o územní rozhodnutí. Paralelně bude probíhat příprava dokumentace pro stavební povolení a zahájení kroků pro majetkoprávní vypořádání ze strany hlavního města Prahy do doby vydání územního rozhodnutí.

„Daří se nám ve spolupráci s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou, jejím náměstkem Petrem Dolínkem a zástupci Ředitelství silnic a dálnic urychlovat přípravu stavby. Společný cíl máme do konce roku 2020 stavbu zahájit a o čtyři roky později mít 12,5 kilometrů dlouhý úsek Pražského okruhu otevřený pro provoz,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.