Ministr Ťok: Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek

13.10.2017 7:38

Motoristé mohou od včerejška jezdit po dalším novém úseku dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Pět kilometrů dlouhý úsek navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků.

Ministr Ťok: Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

„Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek. Další dva jsou v realizaci a blízko zahájení je také obchvat Českých Budějovic, ke kterému už máme připravenou dokumentaci. Se stavbou bychom chtěli začít příští rok“, uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Stavba úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem vyšla na 634,7 milionu korun (bez DPH), což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,4 miliardy korun (bez DPH) představuje úsporu téměř 54 %. Stavba, kterou realizovalo Sdružení STRABAG – EUROVIA – D3 Veselí – Bošilec, trvala dva a půl roku. Pro řidiče bude úsek průjezdný dnes vpodvečer.

V rámci dálnice D3 je postaven také tříkilometrový úsek u Českých Budějovic mezi Borkem a Úsilným. Řidičům slouží od 27. září.

Aktuálně se v České republice staví 230 kilometrů nových úseků dálnic a silnic I. tříd. Ještě letos a na přelomu příštího roku začne výstavba dalších 152 kilometrů dálnic a silnic I. třídy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

19:11 Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

Vláda na svém úterním jednání schválila návrh zákona z dílny Ministerstva spravedlnosti – tzv. lex c…