Ministr Ťok: Na ministerstvu dlouhodobě chybí servisní organizace, která bude mít dostatečné IT kapacity pro řízení všech dopravních informačních systémů

02.11.2015 19:59 | Zprávy

Novým ředitelem státního podniku Centrum dopravních informačních systému (CENDIS) se stal ode dneška Jan Chovanec. Na starosti bude mít dokončení transformace podniku, jehož hlavním úkolem je zřízení plně funkčního kompetenčního centra pro informační systémy provozované Ministerstvem dopravy.

Ministr Ťok: Na ministerstvu dlouhodobě chybí servisní organizace, která bude mít dostatečné IT kapacity pro řízení všech dopravních informačních systémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Na ministerstvu dlouhodobě chybí servisní organizace, která bude mít dostatečné IT kapacity pro řízení všech dopravních informačních systémů. To má nyní na starosti CENDIS, který se má stát kompetenčním centrem například pro Centrální registr vozidel, Registr řidičů nebo Registr podnikatelů v silniční dopravě. Nově jmenovaný ředitel má zajistit, aby všechny tyto systémy fungovaly a abychom předcházeli řešení problémů s těmito registry na poslední chvíli,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Čtyřicetiletý Chovanec se dříve podílel mimo jiné na tvorbě exportní politiky ČR, věnoval se testování softwaru pro plánování jízdního řádu Českých drah nebo působil jako projektový manažer pro poradenské a IT společnosti. Chovanec má doktorské studium na Vysoké škole Ekonomické v Praze se zaměřením na Business Process Management, řízení jakosti a výkonnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Výzva): Kolik lidí bude muset ještě umřít?

20:07 Kubisková (Výzva): Kolik lidí bude muset ještě umřít?

Předsedkyně strany VÝZVA 2025 dlouhodobě bojuje za záchranáře a pacienty na Vysočině.