Ministr Ťok: Neregistrované stanice nebudou smět vydávat platný protokol o měření emisí

01.11.2017 12:46 | Zprávy

Na stanicích měření emisí dnes začíná testovací provoz, v rámci kterého mechanici pořizují fotodokumentaci vozidel. Snímky budou společně s výsledky měření ukládat do Informačního systému stanice technické kontroly, který on-line komunikuje s ministerstvem dopravy. Stejný systém funguje už od loňského roku na stanicích technických kontrol. Ostrý provoz začne od 1. prosince.

Ministr Ťok: Neregistrované stanice nebudou smět vydávat platný protokol o měření emisí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Stanice, které se do konce listopadu do systému nezaregistrují, nebudou smět vydávat platný protokol o měření emisí. V současné době je zaregistrováno přes tisícovku emisních stanic z celkových 1 800“, říká ministr dopravy Dan Ťok.

Počet SME není státem na rozdíl od STK nijak regulován. Je proto možné, že některé stanice měření emisí, které v minulosti získaly povolení činnost vykonávat, ale dnes už nejsou aktivní, nebo nechtějí pokračovat, se do systému nepřihlásí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Na zakázky Ministerstva obrany se bude chtít po volbách podívat

22:01 Zwyrtek Hamplová: Na zakázky Ministerstva obrany se bude chtít po volbách podívat

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na předražené zakázky Ministerstva obrany