Ministr Ťok: Odbor strategie je posílen i o zahraniční pracovníky

12.04.2018 12:10

Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - odpověď na interpelaci poslance Stanjury

Ministr Ťok: Odbor strategie je posílen i o zahraniční pracovníky
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Vážený pane předsedo, vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci,

tak já zkusím velmi rychle zareagovat na to, co tady bylo řečeno. Já bych jenom chtěl s radostí Poslaneckou sněmovnu informovat, že studie vysokorychlostního spojení Praha - Brno - Břeclav, kterou napadl jeden z účastníků této soutěže u ÚHOSu, tak jsme včera dostali v rámci řízení o rozkladu informaci, že ÚOHS zastavil probíhající správní řízení, protože neshledal pochybení na straně SŽDC, jinými slovy ta smlouva s vítězným uchazečem byla podepsána a tady to běží.

Co se týká těch ostatních, my máme v plánu v tomto roce vypsat studii proveditelnosti Přerov - Ostrava na vysokorychlostní spojení. Já jenom zjistím, jestli se to dá urychlit a udělat to, řekl bych, rychleji. Mám informace, že by to mělo být v první polovině tohoto roku, takže tady tu informaci můžu poskytnout.

Z těch dalších věcí, jestli si dobře uvědomuji, ten zásadní dotaz zní, jestli odbor strategie má dostatek pracovníků. Myslím, že v tomto okamžiku je posílen i o zahraniční pracovníky. Dostatek pracovníků má. Pokud ucítíme, že by bylo potřeba, abychom ho posílili, tak to určitě uděláme. Chtěl bych tady jenom říct, že jsou ještě další úvahy, zdali bychom neměli pro ta vysokorychlostní spojení vyčlenit úplně speciální skupinu, že by to nebyla strategie, kam by to spadalo, ale že by to byl prostě odbor, který by se zabýval pouze touto problematikou do budoucna. Bavíme se i o tom, jestli se nevrátíme k naší myšlence, jestli by si tento obor nezasloužil nějakou zvláštní právní úpravu, ale to nechávám zatím otevřené a nechci říkat, jak to je.

Co se týče informací, tak za sebe beru, že my hodláme Poslaneckou sněmovnu informovat, ať to usnesení platné je nebo není. My ho bereme morálně jako platné, budeme se jím řídit. A rád bych informoval, že informace byla projednána vládou včera a byla postoupena Poslanecké sněmovně, konkrétně hospodářskému výboru, takže ji v nejbližší době určitě hospodářský výbor projedná.

Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Zdá se, že vláda hledá peníze, kde se dá

20:57 Kovářová (STAN): Zdá se, že vláda hledá peníze, kde se dá

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - interpelace ministryně financí Schillerov…