Ministr Ťok: Poslední úsek D8 otevřen. Stavbu jsem zdědil od svých předchůdců a dal si slib

17.12.2016 22:00 | Zprávy
autor: PV

Poslední úsek D8 se otevřel řidičům, cesta mezi Prahou a Drážďany se zkrátí.

Ministr Ťok: Poslední úsek D8 otevřen. Stavbu jsem zdědil od svých předchůdců a dal si slib
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Poslední chybějící úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi se v sobotu 17. prosince otevřel řidičům.Dálnice D8 tak je zprovozněná v celé své délce 94 kilometrů a Česká republika má druhé moderní dálniční spojení s Německem.

 

Rada geotechnického monitoringu, v níž je kromě ŘSD a zhotovitelů zastoupena i Česká geologická služba a další odborníci na tuto problematiku, na svém pátečním zasedání zprovoznění dálnice doporučila. Vzhledem k výsledkům měření z posledních hodin, které zaznamenaly lokální posuny v podloží pravého jízdního pásu Prackovické estakády, doporučila rada v tomto místě dočasně omezit provoz v jednom jízdním pásu. V tomto režimu je provoz dálnice podle odborníků bezpečný a není důvod, aby ji řidiči nemohli využívat.

 

Ministerstvo dopravy a ŘSD se řídí odbornými doporučeními rady a na prvním místě je pro ně bezpečnost řidičů. Ministr dopravy i vedení ŘSD vždy jasně uváděli, že klíčová je bezpečnost a expertní posouzení údajů z monitoringu. Události posledních hodin potvrdily, že monitoring dálnice i rozhodovací mechanismus rady fungují. Tento úsek D8 je v nestabilním geologickém prostředí, které je třeba průběžně sledovat a přijímat odpovídající opatření. V podobném režimu funguje ve světě řada dálnic v geologicky rizikových oblastech a není to důvod k nepodloženému strašení veřejnosti.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…