Ministr Toman: Děkuji zemědělcům za jejich každodenní úsilí

01.09.2013 22:30 | Zprávy

Premiér Jiří Rusnok a ministr zemědělství Miroslav Toman se zemědělci oslavili Národní dožínky

Ministr Toman: Děkuji zemědělcům za jejich každodenní úsilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Miroslav Toman

Každoročně se v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích konají Národní dožínky, které jsou oslavou práce zemědělců a poděkováním za úrodu. Spolu se zemědělci se tohoto slavnostního dne zúčastnili také předseda české vlády Jiří Rusnok a ministr zemědělství Miroslav Toman.

„Dobrou zprávou je, že výnosy letošní sklizně jsou lepší než loni. Sklizeň je prakticky u konce a výnosy obilovin dosahují 5,45 tuny na hektar, což je o tunu více než byly průměrné výnosy loni. Dosavadní analyzované vzorky vykazují velmi dobrou potravinářskou kvalitu. Řepka je sklizena z více než 99 procent. Její úroda dosáhla historického rekordu, a to téměř 1,5 milionů tun,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo zemědělství

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Takový zákon by bylo lepší neschválit

21:03 Kordová Marvanová: Takový zákon by bylo lepší neschválit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k takzvané rozvodové novele