Ministr Válek: Jak zajistit a poskytnout dětem dietní stravu

24.04.2024 15:14 | Ze sítí

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k nové metodice poskytování dietní stravy v rámci školního stravování

Ministr Válek: Jak zajistit a poskytnout dětem dietní stravu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Jestli někam nepatří politika, tak je to reforma veřejného stravování a v širším smyslu veřejné zdraví. Proto je diskuze o výstupech Mezirezortní pracovní skupiny pro institucionální stravování, která nemá menší ambici než veřejné stravování reformovat směrem ke standardům 21. století, přístupná všem. Koalici, opozici, všem odborníkům a samozřejmě všem, kterých se týká.

Vzhledem k obrovskému každodennímu dopadu, který stravování ve školních, nemocničních, sociálních, ale i restauračních zařízeních má, je v této diskuzi vítán kdokoli, kdo se do diskuze chce zapojit a posunout nás dál!

Jedním ze skvělých výstupů naší práce v této oblasti je i Metodika poskytování dietní stravy v rámci školního stravování, která nabízí návod, jakým způsobem dietní stravu zajistit a poskytnout v případě, že je po ní poptávka. Na její přípravě se podíleli odborníci napříč obory od nutričních terapeutů, přes hygieniky a metodiky školního stravování až po odborníky na gastronomii. Celou ji najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Dětský ombudsman pomůže v ochraně práv dětí

12:06 Michálek (Piráti): Dětský ombudsman pomůže v ochraně práv dětí

Česká republika se významně přiblížila k ustavení funkce dětského ombudsmana. Poslanecká sněmovna po…