Ministr Válek: Kdyby mě Andrej Babiš za něco pochválil, musel bych se nad sebou zamyslet

27.02.2024 11:17 | Ze sítí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na kritiku poslancem Babišem kvůli nárůstu onemocnění černým kašlem

Ministr Válek: Kdyby mě Andrej Babiš za něco pochválil, musel bych se nad sebou zamyslet
Foto: Screen CNN Prima NEWS
Popisek: Vlastimil Válek v Partii

Kdyby mě Andrej Babiš, který je pro své chaotické zásahy během pandemie covid-19 spoluzodpovědný za desítky tisíc zbytečných úmrtí, za něco pochválil, musel bych se nad sebou zamyslet a říct si, že asi dělám něco špatně. Ale nechme emoce stranou. V medicíně hrají prim fakta. Takže pár slov k tomu výkřiku, že Válek podle něj může za černý kašel.

Pane poslanče, situaci kolem černého kašle monitorujeme, máme dostatek léků i očkovacích látek, spolupracujeme s českými i světovými odborníky a já se řídím jejich doporučeními. Jak jste totiž, pane Babiši, ukázal během pandemie covidu, ignorovat experty ve prospěch PR není správná cesta.

Dlouhodobě platným faktem je, že i přes dobrou proočkovanost se v populaci stále objevovaly a objevují tří až pětileté epidemické cykly nárůstu tohoto onemocnění. To platí nejen u nás, ale i ve světě. Opakovaně jsem proto také vyzval a budu i nadále apelovat na rodiče malých dětí, ať se proti černému kašli nechají přeočkovat a ať nepodceňují očkování svých ratolestí.

Pokud totiž v populaci dostatečně naroste počet neočkovaných či z jiného důvodu nechráněných jedinců, infekce se velmi snadno šíří. Vzhledem k tomu, že během pandemie covid-19 byla napříč Evropou podobná opatření, roušky, distanční opatření atd., původce černého kašle nemohl cirkulovat a počet vnímavých jedinců postupně narůstal. Podobně jsme to viděli i u jiných respiračních nákaz. Nárůst případů černého kašle je jasně viditelný v USA, Velké Británii, Dánsku, Belgii, Chorvatsku či Nizozemí.

Zkuste místo zneužívání nemocí pro své PR raději vyzvat své fanoušky k přeočkování. Chápu, že to netáhne tolik jako šíření paniky, ale konečně byste tím udělal něco pro naše občany a jejich zdraví.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…