Ministr Válek: Pojďme debatu o zdravotnictví odpolitizovat

12.12.2023 16:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdravotnictví.

Ministr Válek: Pojďme debatu o zdravotnictví odpolitizovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Děkuji kolegům za milá slova!

Přiznávám, u zkoušek jsem náročný, ale troufám si říct, že i férový a objektivní. Budoucí lékař ty znalosti prostě mít musí. Přes to nejede vlak. Musí ale mít také čas a energii je využít na léčení pacientů a netrávit ho papírováním. Ostatně proto v čele Ministerstvo zdravotnictví České republiky průběžně pracuji na zlepšování vzdělávání lékařů a omezování byrokracie. To je však na jinou debatu. K vyjednávání (nejen) s lékaři mám ale ještě jeden postřeh, který nikde nezazněl.

Ta vyjednávání byla nesmírně náročná. Ukázalo se, jak těžko se rodí dohoda, když obě strany mají stejný cíl, ale jiný kompas. Proto jsem rád, že jsme nakonec našli funkční kompromis. To, že spolu umíme mluvit, nám pomůže při přípravě samostatného zákona o odměňování zdravotníků a dalších legislativních změnách, které chystám. Pokud chceme, aby naše zdravotnictví bylo i nadále prestižní a kvalitní, musíme vyřešit neduhy, se kterými se potýká.

To odhodlání mám, což samozřejmě někdy provokuje mé rivaly z opozičních lavic. A já se diskusi nebráním, protože kvalitní a věcná diskuse cizeluje názory. Ale znovu opakuji: Pojďme debatu o zdravotnictví odpolitizovat. Čím dříve to uděláme, tím lépe!

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Mám pro Danuši Nerudovou vzkaz

14:04 Vondráček (Svobodní): Mám pro Danuši Nerudovou vzkaz

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na vyjádření Danuše Nerudové v Superdebatě z Evropského…