Ministr Válek: Pracujeme na tom, aby děti ve školách jedly lépe

02.02.2024 20:07 | Tisková zpráva

Ministerstvo zdravotnictví na pravidelném jednání meziresortní pracovní skupiny pro institucionální stravování představilo probíhající aktivity pro zkvalitnění stravy a nutriční péče pro pacienty v nemocnicích.

Ministr Válek: Pracujeme na tom, aby děti ve školách jedly lépe
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

S cílem podpořit nemocnice v nákupu kvalitních potravin aktuálně připravuje praktického průvodce nákupů v dynamickém nákupním systému (DNS), který je doporučován pro zjednodušení nákupních procesů a také umožňuje úspory v rozpočtech nemocnic a dalších zařízení. Plánují se i semináře pro výměnu zkušeností expertů nemocničních stravovacích provozů.

Anketa

Funguje náš stát dobře? Jste spokojeni s úřady, zdravotnictvím, sociálními službami apod.?

1%
96%
hlasovalo: 32477 lidí

„Cílem je, aby se u nemocniční stravy myslelo i na udržitelnost ve smyslu ekonomickém a ekologickém. Doporučujeme v maximální možné míře využívat produkty ekologického zemědělství, fairtradové potraviny, potraviny lokální, sezónní, základní nebo minimálně průmyslově zpracované. Důraz je kladen i na životní prostředí, minimalizaci plýtvání a potravinových odpadů,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Státní zdravotní ústav ve spolupráci s resortem školství připravil metodiku poskytování dietní stravy v rámci školního stravování. Ta je určena pro personál stravovacích provozů ve školách, a klade si za cíl poskytnout podporu pro zajištění stravování dětí s dietním omezením. Zástupci meziresortní pracovní skupiny ji společně představí na začátku února.

Meziresortní pracovní skupina pro problematiku institucionální stravování, která je složena ze zástupců Ministerstva zdravotnictví, Státního zdravotního ústavu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zemědělství, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva pro místní rozvoj, Asociace krajů, Svazu měst a obcí, odborníků na výživu a školní stravování nebo pacientských organizací, si klade za cíl vytvoření nástrojů, pravidel a doporučení, která by jasně popsala nejnižší vyžadovanou kvalitu, jakou má daná služba mít, a umožnila tak naplno využít preventivní potenciál veřejného stravování.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

14:07 Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na prohlášení ministra Dvořáka v Partii Terezie Tománko…