Ministr Válek: Protestní akci lékařů se nám povedlo odvrátit

22.10.2024 13:09 | Monitoring

Ministerstvo zdravotnictví se dohodlo se zástupci Sdružení praktických lékařů a Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost na úhradách pro rok 2025. Plánovaný protest se tak díky dohodě ruší.

Ministr Válek: Protestní akci lékařů se nám povedlo odvrátit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

„Jsem rád, že jsme po konstruktivních jednáních došli ke shodě a povedlo se nám odvrátit protestní akci lékařů. Dodatečné prostředky pochází z rezervy určené pro centrovou léčbu. Nadále tak plníme vládní usnesení o vyrovnané úhradové vyhlášce,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

„Dohoda, které jsme dnes dosáhli, je přijatelná pro obě strany a zajistí pokračování změn v primární péči. Tímto krokem zároveň rušíme plánovanou protestní akci. Navýšení věkových indexů u dětských a geriatrických pacientů zohledňuje časovou náročnost o ně a zároveň motivuje lékaře, aby takové pacienty přijímali do péče,” řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sterzik (Stačilo!): Chátrající dům

19:05 Sterzik (Stačilo!): Chátrající dům

Komentář na veřejném facebookovém profilu hnutí k důsledkům vládnutí koalice v čele s Petrem Fialou