Ministr Vlček jednal v Texasu o obranném průmyslu a hospodářské spolupráci

13.03.2025 8:19 | Monitoring
autor: PV

Ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček se v rámci pracovní cesty setkal s guvernérem Texasu Gregem Abbottem, aby projednal klíčová témata česko-americké spolupráce, zejména v oblastech energetiky, obranného průmyslu a hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Texasem. Jednání se kromě týmu ministerstva účastnili také hejtmani Zlínského a Jihomoravského kraje.

Ministr Vlček jednal v Texasu o obranném průmyslu a hospodářské spolupráci
Foto: Redakce
Popisek: starosta Pacova Lukáš Vlček, BEZPP

„Historické vazby mezi Českem a Texasem jsou mimořádně silné, žije zde více Čechoameričanů než kdekoli jinde a české dědictví je v mnoha texaských městech stále živé. S Gregem Abbottem, jedním z nejvlivnějších guvernérů USA, jsme jednali o zkapalněném zemním plynu, obranném průmyslu a texasko-české spolupráci. Naše jednání potvrdilo, že potenciál pro užší spolupráci je obrovský, zejména v situaci, kdy po odstřižení se od Ruska hledáme nové zdroje ropy a plynu,“ uvedl ministr Vlček.

Ministr Vlček také vedl českou obchodní delegaci na prestižní konferenci South by Southwest (SXSW), která se konala v Austinu. Zdůraznil, že Spojené státy jsou klíčovým partnerem pro Českou republiku nejen v oblasti obchodu, ale také z hlediska ekonomické bezpečnosti, včetně energetiky a kritických nerostů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…