Ministr Vojtěch: Celé zdravotnictví čeká spoustu reforem

8. 11. 2019 21:01

Komentář na facebookovém profilu ke konferenci Zdravotnictví 2020

Ministr Vojtěch: Celé zdravotnictví čeká spoustu reforem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
reklama

Celé zdravotnictví se včera sešlo na odborné konferenci Zdravotnictví 2020. Ve svém vystoupení jsem bilancoval, co se nám za poslední rok povedlo odpracovat, a představil jsem další plány. A rozhodně jich není málo.

Pokračujeme v reformě primární péče, reformujeme péči o duševní zdraví, zvýšíme dostupnost léčiv pro pacienty v lékárnách, zrychlíme vstup moderních a drahých léků a léků na vzácná onemocnění do systému, prosadíme nový zákon o odškodnění za újmu způsobenou povinným očkováním, nastartujeme v praxi projekt DRG Restart a zlepšíme dostupnost zdravotní péče a začneme ji taky měřit.

Hodně jsem hovořil i o úhradové vyhlášce na příští rok, která přináší celou řadu pozitivních novinek pro pacienty. Kromě toho již druhým rokem vznikla na základě konsenzu, který hledají poskytovatelé a zdravotní pojišťovny u společného stolu. Vytvořili jsme spravedlivé prostředí, ve kterém jsou důležité všechny segmenty, nejen nemocnice.

Zdůraznil jsem, že budujeme zdravotnictví od spodu tak, jak se má budovat. Bavíme se s poskytovateli a hledáme nejenom zdroje, ale také kritéria a motivace k zajištění lepší dostupnosti zdravotní péče a vyšší kvality služeb pro pacienty. To je totiž to klíčové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdl (Soukromníci): Nabyl jsem dojmu, že Češi přestali jíst

17:14 Nejdl (Soukromníci): Nabyl jsem dojmu, že Češi přestali jíst

Komentář na facebookovém profilu k schválení potravinových kvót