Vyhláška klade velký důraz na zvyšování kvality a dostupnosti zdravotní péče. Pacienti se mohou těšit například na dostupnější stomatologickou péči, delší ordinační hodiny i nové služby praktických lékařů, lepší dostupnost fyzioterapie a rehabilitační péče, gynekologů i ambulantních specialistů. Dochází také k růstu objemu poskytovaných služeb v oblasti screeningů a lůžkové péče. Právě v případě lůžkové péče nemocnic bude hrát roli zavedený systém CZ-DRG, který umožňuje nemocnicím dohánět odloženou péči. Zároveň dochází nad rámec dohod z dohodovacímu řízení k vyšším růstu úhrad všech segmentů, aby došlo k pokrytí navýšení osobních nákladů zdravotníků pro rok 2022.
„Celkem, v rámci úhradové vyhlášky, míří příští rok na zdravotní péči o téměř 37 miliard korun navíc po odečtení nákladů souvisejících s covid-19. Díky nim se podaří ještě více zkvalitnit úroveň poskytované péče, která bude pacientům navíc zase o něco blíže,“ zdůraznil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV