Ministr Vojtěch: Seznam zemí s vyšším výskytem tuberkulózy pravidelně aktualizujeme

07.03.2019 22:44 | Zprávy
autor: PV

Odpověď na interpelaci poslance Kaňkovského na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 7. března 2019

Ministr Vojtěch: Seznam zemí s vyšším výskytem tuberkulózy pravidelně aktualizujeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající, vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážený pane poslanče, k této vaší interpelaci mohu říci, že Ministerstvo zdravotnictví po dohodě s Ministerstvem vnitra a příslušnými odbornými společnostmi vydalo dne 10. dubna 2017 ono metodické doporučení, o kterém jste asi hovořil, které se týká postupu poskytovatelů pracovně lékařských služeb a taktéž registrujících poskytovatelů v oboru všeobecné praktické lékařství při pracovně lékařských prohlídkách s dílčím zaměřením právě na onemocnění tuberkulózou.

Ministerstvo doporučilo všem poskytovatelům pracovně lékařských služeb a poskytovatelům v oblasti všeobecného praktického lékařství, aby při vstupní lékařské prohlídce uchazečů o zaměstnání ze zemí s vyšším výskytem tuberkulózy, než je 40 případů na 100 000 obyvatel, seznam těchto zemí pravidelně aktualizujeme na základě WHO informací, a je dostupný na našich stránkách. Z tohoto mohou poskytovatelé vycházet. Tak aby postupovali v souladu s onou vyhláškou o pracovně lékařských službách a využili všechny možnosti, indikovat potřebná odborná vyšetření v souladu s ustanovením § 7 odst. 2 písm. d) zmiňované vyhlášky lze základní vyšetření rozšířit o další odborná vyšetření, která jsou indikována posuzujícím lékařem, a jsou nutná k vyloučení daného onemocnění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.