„Skupina tvořená odborníky na lesnictví a myslivost, výzkumnými pracovníky instituce a členem dozorčí rady bude dohlížet na to, aby Obora Březka hospodařila správně, v souladu se správními předpisy a v duchu moderních inovativních trendů. Naším záměrem je, aby skupina začala fungovat co nejdříve. Jedním z hlavních úkolů nově zřízené skupiny bude zajistit, aby se neopakoval nedávný případ, kdy na videu vidíme zaměstnance Obory při usmrcování koček. Rozhodně nestrpím jakékoli týrání zvířat a špatné zacházení s nimi,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.
Ministr tak reagoval na zveřejněné video s odlovem koček v Oboře. Právě kvůli této kauze se okamžitě po svém návratu ze zahraničí sešel s ředitelem VÚLHM Vítem Šrámkem. Ten ho informoval, že se zaměstnancem zachyceným na videu rozvázal pracovní poměr dohodou k pondělí 12. srpna.
„Ředitel výzkumného ústavu mě ujistil, že i pokud by se se zaměstnancem na ukončení pracovního poměru nedohodli, byl přesto připravený ukončit s ním pracovní poměr,“ uvedl ministr Výborný.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


