Ministr Zaorálek jednal se svým lotyšským protějškem

10.10.2015 20:08

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 9. října 2015 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Lotyšska Edgarse Rinkevičse, s nímž jednal o stavu současných bilaterálních vztahů, aktuálních výzvách pro EU a dalších zahraničně-politických tématech, včetně role NATO.

Ministr Zaorálek jednal se svým lotyšským protějškem
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na diskusním setkání s veřejností v Olomouci

Během debaty o bilaterálních otázkách ministři potvrdili velmi dobré vzájemné vztahy a blízké postoje, které česká a lotyšská zahraniční politika sdílí. Ocenili úzkou spolupráci mezi oběma zeměmi a zároveň nastínili možnost dalšího rozvoje. „Naše země jsou si kulturně i ekonomicky velice blízké. Vidím zde prostor pro rozsáhlejší investiční projekty v celé řadě oblastí,“ zhodnotil bilaterální vztahy ministr Zaorálek.

Ministři Zaorálek a Rinkevičs dále hovořili o aktuálních mezinárodních výzvách. Pozornost věnovali tématu migrace a společně posoudili výsledky Konference k migrační trase přes východní Středomoří a západní Balkán, která se konala 8. října 2015 v Lucemburku. Intenzivně také diskutovali o aktuálním vývoji situace na Ukrajině a Rusku a otevřeli i téma Íránu a Číny.

Schůzka šéfů diplomacií se věnovala i roli Severoatlantické Aliance. Ministři se zabývali přípravou Varšavského summitu a zhodnotili spolupráci zemí NATO a budoucnost aliance. „S ministrem Rinkevičsem jsme se shodli na podpoře vstupu Černé hory do NATO,“ uvedl v této souvislosti ministr Zaorálek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

8:35 Senátor Valenta: Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

Někdy mám pocit, že nevěřím svým očím.