Ministr Zaorálek jednal se svým lotyšským protějškem

10.10.2015 20:08 | Zprávy
autor: PV

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 9. října 2015 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Lotyšska Edgarse Rinkevičse, s nímž jednal o stavu současných bilaterálních vztahů, aktuálních výzvách pro EU a dalších zahraničně-politických tématech, včetně role NATO.

Ministr Zaorálek jednal se svým lotyšským protějškem
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na diskusním setkání s veřejností v Olomouci

Během debaty o bilaterálních otázkách ministři potvrdili velmi dobré vzájemné vztahy a blízké postoje, které česká a lotyšská zahraniční politika sdílí. Ocenili úzkou spolupráci mezi oběma zeměmi a zároveň nastínili možnost dalšího rozvoje. „Naše země jsou si kulturně i ekonomicky velice blízké. Vidím zde prostor pro rozsáhlejší investiční projekty v celé řadě oblastí,“ zhodnotil bilaterální vztahy ministr Zaorálek.

Ministři Zaorálek a Rinkevičs dále hovořili o aktuálních mezinárodních výzvách. Pozornost věnovali tématu migrace a společně posoudili výsledky Konference k migrační trase přes východní Středomoří a západní Balkán, která se konala 8. října 2015 v Lucemburku. Intenzivně také diskutovali o aktuálním vývoji situace na Ukrajině a Rusku a otevřeli i téma Íránu a Číny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

23:08 Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. července 2026 k zrušení dozorčí komise Národní sport…