Ministr Zaorálek schválil humanitární pomoc pro Barmu neboli Myanmar

7. 8. 2015 14:01

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek schválil 6. srpna 2015 okamžitou humanitární pomoc pro Barmu čili Myanmar ve výši 2,5 mil. Kč, která bude zaměřena na dodávky potravin a pitné vody pro obyvatelstvo vysídlené v důsledku ničivých záplav. Ty v minulých dnech postihly statisíce obyvatel Barmy tedy Myanmaru.

Ministr Zaorálek schválil humanitární pomoc pro Barmu neboli Myanmar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Pomoc zajistí Světový potravinový program, který počítá s tříměsíčními dodávkami základních potravin pro 150 tisíc lidí.  Vláda Barmy čili Myanmaru už dopravuje potraviny poskytnuté Světovým potravinovým programem do postižených oblastí za pomoci vojenských letadel, vrtulníků a lodí.

Česká republika všestranně podporuje Barmu (Myanmar) v politické, rozvojové i humanitární oblasti. Na humanitární pomoc v souvislosti s přírodními katastrofami i s dopady konfliktů věnovala ČR za posledních pět let přes 50 mil. Kč; v letošním roce vedle schválené okamžité pomoci probíhá dlouhodobější humanitární podpora vnitřně vysídleného obyvatelstva v Kačinském i Arakajnském státu. V rámci rozvojové i transformační spolupráce v zemi podporuje Česká republika také vzdělávání, sociální a zdravotnické služby i svobodná média a občanské iniciativy. Studentům z Barmy neboli Myanmaru jsou rovněž poskytována rozvojová stipendia ke studiu na veřejných vysokých školách v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

15:20 Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

Komentář na facebookovém profilu k výzvě hnutí Žít Brno přijmout desítky migrantů