Ministryně Decroix: Hnutí ANO a SPD účast odmítla

18.06.2025 10:21 | Monitoring
autor: PV

Ministryně spravedlnosti Eva Decroix včera představila aktuální stav jednotlivých kroků v tzv. bitcoinové kauze.

Ministryně Decroix: Hnutí ANO a SPD účast odmítla
Foto: Interview ČT24
Popisek: Eva Decroix

Ministerstvo spravedlnosti zároveň deklarovalo závazek pravidelně, vždy v úterý, informovat o dalším postupu. „Jsem ve funkci teprve necelý týden, ale už dnes mohu říct, že se daří naplňovat to, k čemu jsem se zavázala ještě před svým nástupem. Spustili jsme první kroky a považuji za velmi důležité, abychom o nich veřejnost průběžně informovali,“ uvedla ministryně spravedlnosti Eva Decroix.

Ministryně informovala, že již během prvního týdne ve funkci zadala zpracování základní časové osy postupu v celé záležitosti. Dokument, který tuto časovou osu obsahuje, bude zítra předložen vládě. „Ačkoliv máme díky médiím k dispozici řadu informací z veřejného prostoru, považuji za klíčové, aby dokument vycházel pouze z ověřených a doložitelných zdrojů,“ uvedla ministryně.

Časová osa - fakta místo spekulací

Ministerstvo spravedlnosti v minulých dnech oficiálně oslovilo všechny relevantní subjekty – jak zaměstnance resortu, tak zapojené instituce, aby poskytli informace o krocích a komunikaci týkající se celé kauzy. Mezi oslovenými jsou mimo jiné Finanční analytický úřad, Ministerstvo financí, Nejvyšší státní zastupitelství, ÚZSVM, Česká advokátní komora, Notářská komora i vybrané sněmovní výbory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Babiš je přímým ohrožením bezpečnosti naší země

12:04 Ženíšek (TOP 09): Babiš je přímým ohrožením bezpečnosti naší země

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.