Ministryně Dostálová: Bloger je chytřejší než policie

09.01.2019 19:43

Reakce na příspěvek blogera Martina Novotného na webu Aktuálně.cz „Czechtourism zpátky na scéně“.

Ministryně Dostálová: Bloger je chytřejší než policie
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
reklama

Cestovnímu ruchu rozumí každý, cestujeme přece všichni. Stavebnímu manažerovi Martinu Novotnému evidentně stačí několik útržkovitých informací z médií ke kauze CzechTourism a se závěrem a hromadou obvinění je rychle hotov. Fakta, že Policie ČR teprve vyhodnocuje poskytnuté materiály, že nikdo nebyl obviněn, obžalován, ani zadržen, mu nevadí. Presumpce neviny jakoby pro něj neexistovala. Protože jak píše: „důkazy se kupí“. Hned také přišel se vzorcem, který je prý „typickým pro politické strany“ – „desítky zakázek se zdají více než podezřelé. Chybný nebo žádný proces výběru dodavatele a špatná fakturace“. Interní audit agentury CzechTourism zaměňuje za jakýsi „policejní audit“. Podobných nesmyslů je v jeho příspěvku celá řada. Kladu si řadu otázek, jednu z nich za všechny - jak pan stavební manažer v tuto chvíli ví o „chybném nebo žádném procesu výběru dodavatele a špatné fakturaci“? Ví snad víc než policie?

Ráda bych připomněla, že už v roce 2015 jsme společně s paní ředitelkou Palatkovou na CzechTourismu zavedly transparentní kritéria pro vyhodnocování významnosti kulturních a sportovních akcí, tak, aby stát vždy podpořil pouze takové, které svým významem přesahují region. Jednoduše takové akce, které napomohou cestovnímu ruchu v regionu nebo i v rámci celé České republiky.

Byla bych ráda, pane Novotný, než zase něco zkusíte populisticky okomentovat, abyste si zjistil a ověřil alespoň základní informace. Papouškování zpráv z médií a nepodložené obviňování jakýchkoliv osob je laciná snaha o popularitu.

Klára Dostálová
ministryně pro místní rozvoj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

22:57 Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů ministra Arenbergera