Ministryně Dostálová: Na demolice zchátralých budov nemají obce peníze

24.07.2021 13:56

Ministerstvo pro místní rozvoj letos podruhé podpoří obce ve snaze odstranit zchátralé a nebezpečné objekty na jejich území. Vyhlásilo výzvu, ve které mohou obce žádat o dotaci na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách.

Ministryně Dostálová: Na demolice zchátralých budov nemají obce peníze
Foto: Screen ČT OVM
Popisek: Ministryně Dostálová v Otázkách Václava Moravce

V programu je připraveno 69 milionů korun. Podpora směřuje i na vypracování studií a analýz možností využití brownfieldů. „Obce v České republice se stále potýkají s nedostatkem peněz na odstranění zchátralých budov, které ohrožují okolí, jsou lidem nebezpečné, a snižují atraktivitu obce. Již třetím rokem pomáháme také s tvorbou studií, které jsou následně základem pro revitalizaci brownfieldů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Program Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách Ministerstva pro místní rozvoj má za cíl podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu využít v dalším rozvoji obce a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací. Dotace je poskytována až do výše 70% uznatelných nákladů. Žádat mohou obce i kraje. Objekt musí být ve výhradním vlastnictví žadatele. Ministerstvo pro místní rozvoj má pro žadatele připraveno 69 mil. Kč.

Dotace také na vypracování studií využití brownfieldů

MMR zároveň podporuje prostřednictvím programu Tvorba studií a analýz možností využití vybraných brownfieldů obce a kraje ve vypracování podkladů pro revitalizaci území u obzvláště složitých nebo rozsáhlých brownfieldů. Dotace je poskytována až do výše 85% uznatelných nákladů. Připraveno je pro žadatele 8 mil. Kč.

U obou programů lze podávat žádosti až do 10. září 2021 (do 12h). Více informací o programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách a postup podání žádosti naleznete zde. Více informací o programu Tvorba studií a analýz možností využití vybraných brownfieldů a postup podání žádosti naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: O minimálně mzdě se bude rozhodovat až v říjnu

12:28 Ministryně Maláčová: O minimálně mzdě se bude rozhodovat až v říjnu

Komentář na facebookovém profilu k jednání vlády