Ministryně Dostálová: Navrhované doplnění je nadbytečné a nesystémové

21.01.2020 17:44

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů

Ministryně Dostálová: Navrhované doplnění je nadbytečné a nesystémové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Dostálová
reklama

Vážený pane předsedo, děkuju za slovo. Jenom pro připomenutí, skutečně jde o velmi stručný návrh a jde o výměnu jediného slova, to znamená na místo "předsedy vlády" bude nově zákonem stanoveno, že radu pro fondy povede "člen vlády, kterému vláda tuto funkci určí". Poslanecká sněmovna návrh schválila 8. listopadu 2019. Návrh byl dále projednáván senátním výborem pro územní spolupráci, veřejnou správu a životní prostředí. Výbor doporučil Senátu vrátit projednávaný návrh Poslanecké sněmovně s pozměňovacím návrhem. Tento pozměňovací návrh doplňuje podmínku, podle které nesmí být předseda rady ani člen rady ve střetu zájmů ve smyslu článku 61 nařízení Evropského parlamentu a rady číslo 2018/10-46, takzvané finanční nařízení.

Se senátním pozměňovacím návrhem nesouhlasíme, protože navrhované doplnění je nadbytečné a nesystémové. Příslušné ustanovení finančního nařízení je samozřejmě v českém právním řádu přímo aplikovatelné a dopadá obecně na značný okruh osob a širokou množinu případů upravenou v řadě vnitrostátních předpisů. Postrádá tedy smysl, aby v jednom konkrétním národním předpise byla existence předmětného ustanovení takto odkazem zcela nadbytečně připomenuta, zatímco v jiných nikoli.

Navrhujeme tedy, aby se schválil návrh zákona ve znění schváleném Poslaneckou sněmovnou. Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): MPSV potvrzuje, jak málo je ČSSD sociální

6:28 Langšádlová (TOP 09): MPSV potvrzuje, jak málo je ČSSD sociální

Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí návrhu příspěvku na péči o postižené děti