Ministryně Dostálová: Nejlepší krátká videa k česko-saským projektům jsou připravena na hodnocení

20. 8. 2018 7:32

Program spolupráce Česko–Sasko 2014–2020 se ve svém každoročním ohlédnutí tentokrát vydává novým směrem. Nejen nositelé projektů, ale i všichni další zájemci byli vyzváni, aby natočili krátká videa o výsledcích, kterých dosáhli díky poskytnuté dotaci. Videa tak nahradí tradiční „tabulky“ s čísly a popisy a díky tomu mnohem názorněji ukážou, jak se spolupráce mezi Českem a Saskem s podporou Evropské unie stále více rozvíjí.

Ministryně Dostálová: Nejlepší krátká videa k česko-saským projektům jsou připravena na hodnocení
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
reklama

Nyní je na čase vybrat ty nejlepší příspěvky. Všechny doručené videoklipy jsou dostupné pod heslem "Kooperationsprogramm Sachsen – Tschechien" na videokanálu YouTube a „těší se“, že obdrží spoustu „lajků“, aby mohly být prezentovány na letošní výroční konferenci, která se koná 5. září 2018.

„Právě na této akci, která se uskuteční v sousedních pohraničních obcích Vejprty a Bärenstein, bude šest nejlepších videoklipů prezentováno a odměněno. To vše se odehraje ve společně vybudovaném centru obou obcí, které bylo podpořeno v rámci přeshraničního projektu finančními prostředky EU v předchozím programovém období 2007 až 2013,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Součástí akce budou také první neformální jednání o možném zaměření česko-saského přeshraničního programu a jeho struktuře po roce 2020. Během samotného programu se také uskuteční rozhovory se zajímavými osobnostmi z Krušných hor, pódiová diskuse o dlouhé a stále trvající cestě hornické kulturní krajiny Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO, hudební a kulturní příspěvky a "EU na dotyk".

Pro přeshraniční projekty realizované společně příjemci dotací z Česka a Saska je až do roku 2020 k dispozici celkem 158 milionů eur pocházejících z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Od zahájení programu v červenci 2015 bylo z těchto prostředků financováno již 124 přeshraničních projektů částkou ve výši zhruba 145,1 milionu eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Veškeré informace k programu spolupráce a videosoutěži naleznete ZDE

Zaslaná videa ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Problémem je dlouhodobé nefinancování oprav silnic II. a III. tříd ze státního rozpočtu

22:59 Hejtman Půta: Problémem je dlouhodobé nefinancování oprav silnic II. a III. tříd ze státního rozpočtu

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2020 k zákonu o rozpočtových pravidlech