Ministryně Maláčová: Náhrada za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti do 13 let

21.03.2020 9:10 | Zprávy
autor: PV

Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let.

Ministryně Maláčová: Náhrada za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti do 13 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová

Změny schválila dnes (19. 3. 2020) vláda. Jde o samostatný zákon, který slouží jako dočasné opatření reagující na situaci ohledně koronaviru. Po skončení této mimořádné situace budou opět platit původní pravidla pro nárok na ošetřovné.

„Musíme lidem co nejvíce usnadnit současnou situaci a pomoci rodinám řešit problémy, se kterými se v souvislosti s uzavřením škol a dalších dětských zařízení potýkají," říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Podle vás je prezident hloupý?

A to, že někteří politici i z řad vládních představitelů vyhrožují prezidentovi žalobou je v pořádku, ale když je to opačně, je to problém? Podle mě je problém, že se nedokáží přenést přes svá ega (hlavně Motoristé) a jednat státnicky v zájmu občanů a ČR.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedláček (Národní demokracie): Sudeťáci nebyli obětí, ale viníci německých nacistických zvěrstev

14:01 Sedláček (Národní demokracie): Sudeťáci nebyli obětí, ale viníci německých nacistických zvěrstev

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sudetským Němcům.