Ministryně Maláčová: Naším cílem bylo vytvořit speciální odolnou tiskovinu

06.04.2019 12:01

Bytová nouze je v České republice již notnou dobu velmi zřetelným problémem. Také z tohoto důvodu vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí informační leták s názvem „Informace a kontakty pro osoby v bytové nouzi“.

Ministryně Maláčová: Naším cílem bylo vytvořit speciální odolnou tiskovinu
Foto: ČSSD
Popisek: Jana Maláčová
reklama

Tato praktická informační pomůcka, která vznikla vrámci projektu „Podpora sociálního bydlení“, je určena jednotlivcům i rodinám v krizových situacích, spojených se ztrátou bydlení, domova a dalších základních jistot. Leták nabízí jak obecné informace o možné pomoci v případě bytové nouze, tak konkrétní informace v závislosti na obci, ve které se strádající osoba nachází.

„Cílem bylo vytvořit speciální odolnou tiskovinu a ve spolupráci s obcemi z ní udělat užitečnou souhrnnou pomůcku. Sloužit má těm, kteří obec nebo poskytovatele sociálních služeb požádají o radu či akutní pomoc v oblasti ubytování, zdravotního ošetření, získání bezpečného útočiště a obecně uspokojení základních životních potřeb,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Díky letáku si může každá obec jednoduše vytvořit vlastní lokální „mapu“ nejdůležitějších míst a institucí, kde mohou lidé v nepříznivé sociální situaci získat potřebnou pomoc. Systém vyplňování formuláře s tiskem na samolepicí štítky umožňuje doplnit reálné lokální údaje a také je kdykoliv aktualizovat nebo měnit.

O fyzickou podobu letáku a samolepicí štítky si mohou obce, neziskové organizace a další podobné subjekty zažádat na e-mailové adrese ZDE. Elektronickou podobu letáku lze najít na stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Retro české dny povinně a nepřetržitě

13:16 Svobodní: Retro české dny povinně a nepřetržitě

Komentář na facebookovém profilu k potravinovým kvótám