Ministryně Maláčová: Vážnost situace s koronavirem naštěstí pochopil i pan Babiš

11.10.2020 22:30

Komentář na facebookovém profilu k pandemické situaci

Ministryně Maláčová: Vážnost situace s koronavirem naštěstí pochopil i pan Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Přeji všem hezkou neděli,

koronavirus nabral ještě více na síle i zběsilosti, a tak jsme museli začít důrazně šlapat na brzdu. Koneckonců i já jsem nakonec zhruba po měsíci znovu skončila v preventivní izolaci. O víkendu jsem sledovala senátní volby. Pro sociální demokracii to byla prohra a razantní změny budou nevyhnutelné.

Vážnost situace s koronavirem naštěstí pochopil – po dvou měsících handrkování – i pan Babiš a konečně jsme schválili krizové ošetřovné.  Říkám narovinu, že parametry ošetřovného se podle vývoje situace můžou ještě měnit. Další dobrá zpráva je, že se příští týden sejdeme s odborníky všech sněmovních stran a společně opravíme zákon o kurzarbeitu, který zmastila ministryně Schillerová. Co se týká Antiviru, navrhnu prodloužení do konce roku, abychom zabránili propouštění.

Nejvíce času a pozornosti věnujeme sociálním službám. Jejich klienti totiž patří do té nejohroženější skupiny.  Nákazu sledujeme každý den, v tuto chvíli je nakažených 598 klientů a 316 zaměstnanců. Zatím je v 88 službách, těch je přes 5000. Se zástupci sociálních služeb neustále komunikujeme, vše, co potřebují, zařizujeme. Všechny změny jsou popsané na webu našeho ministerstva. V tuto chvíli je klíčové, že všichni mají dostatek ochranných pomůcek a že se testuje.  Pokud sociálním službám cokoliv chybí, dejte nám vědět přes speciální hotline nebo webový formulář. Pomůžeme Vám Domovy pro seniory budou možná brzy potřebovat každou pomocnou ruku, a to mně dělá největší starosti.

Od pátku platí bohužel v pobytových sociálních službách zákaz návštěv. Pokud tedy máte někoho blízkého v těchto zařízeních, prosím zavolejte jim každý den alespoň na pár minut! Osamění a strach mají totiž fatální důsledky na psychiku nás všech.

Prosím, dávejte na sebe pozor, buďte ohleduplní ke svému okolí a dodržujte všechna nařízení. Moc Vám za to děkuji!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajičová (STAN): Bezpečnost v malých obcích

6:32 Gajičová (STAN): Bezpečnost v malých obcích

Již delší dobu se zamýšlím nad otázkou bezpečného a klidného žití v menších obcích. Nemám na mysli m…