Ministryně Marksová: MPSV a Sdružení místních samospráv se dohodli na spolupráci

19.07.2016 5:29

Problematika sociálního bydlení, financování a zajištění dostupnosti sociálních služeb, aplikace nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti nebo podpora rodiny a slaďování rodinného a profesního života. To jsou hlavní témata memoranda o spolupráci, které v Senátu podepsali ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a předseda Sdružení místních samospráv Stanislav Polčák. Společným cílem je výkon moderní a efektivní veřejné správy.

Ministryně Marksová: MPSV a Sdružení místních samospráv se dohodli na spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová
reklama

„Se Sdružením místních samospráv konzultujeme připravovaný zákon o sociálním bydlení, chceme více spolupracovat na zkvalitnění aktivní politiky zaměstnanosti či na efektivním rozvoji a stabilizaci sociálních služeb v obcích a městech i boji s chudobou a sociálním vyloučením," uvedla ministryně Marksová.

Ministerstvo i Sdružení místních samospráv (SMS ČR) budou usilovat o to, aby byly zohledňovány potřeby obcí a měst a došlo k provázání obou úrovní veřejné správy, tedy místní a ústřední.

Ministerstvo zařadí Sdružení do seznamu připomínkových míst

„Podpisem memoranda deklarujeme vůli obcí našeho sdružení garantovat za předpokladu koncepční a legislativní spolupráce s MPSV sociální služby občanům s trvalým bydlištěm v obcích. Rozhodně jsme otevřeni k další diskusi a spolupráci s rezortem práce a sociálních věcí ohledně klíčových problémů venkova," doplnil předseda Sdružení místních samospráv Stanislav Polčák.

SMS ČR bude zejména předávat poznatky a informace shromážděné od svých členských obcí a měst a na vyžádání ministerstva se písemně vyjádří k jím připravovaným materiálům. Ministerstvo zařadí Sdružení do seznamu připomínkových míst pro legislativní i nelegislativní návrhy (koncepce, analýzy se vztahem k problematice samostatné a přenesené působnosti obcí) a poskytne odbornou pomoc zástupcům místních samospráv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: To by se hejtman nesměl utrhnout z řetězu

12:31 Senátor Valenta: To by se hejtman nesměl utrhnout z řetězu

Komentář na facebookovém profilu k prosazování výstavby nové nemocnice ve Zlíně