Ministryně Marksová: Ministerstvo financí konečně začalo respektovat náš požadavek a změnilo zákon

05.01.2017 16:53 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky změně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.

Ministryně Marksová: Ministerstvo financí konečně začalo respektovat náš požadavek a změnilo zákon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

„Ministerstvo financí konečně začalo respektovat náš požadavek a změnilo zákon tak, abychom mohli finance poslat hned na začátku roku. Situace, kdy jednotliví provozovatelé sociálních služeb dostávali peníze až v dubnu či květnu, byla naprosto neúnosná," řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Vzhledem k nastavení právních předpisů Ministerstva financí nešlo v minulých letech zaslat finanční prostředky určené na dotace dříve, než bylo provedeno finanční vypořádání dotace z předešlého roku. Díky tomu byly finanční prostředky zasílány až v průběhu března. K poskytovatelům sociálních služeb se finanční prostředky dostaly až v dubnu či květnu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

23:08 Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bytové výstavbě v Praze