Ministryně Marksová: Podporujeme technické profese mimo jiné rekvalifikačními kurzy

08.05.2016 22:00 | Zprávy
autor: PV

Konference, která podporuje spolupráci středních škol se zaměstnavateli a úřady práce, se ve čtvrtek zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Ministryně Marksová: Podporujeme technické profese mimo jiné rekvalifikačními kurzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová

„My podporujeme technické profese mimo jiné rekvalifikačními kurzy nebo v rámci poradenství pro volbu povolání prostřednictvím Informačních a poradenských středisek Úřadu práce ČR,“ uvedla ministryně Marksová. V 1. čtvrtletí 2016 realizoval ÚP ČR 1 697 rekvalifikačních kurzů zaměřených na technická povolání. ÚP ČR se také dlouhodobě aktivně účastní i dalších akcí, cílených zejména na podporu technických oborů, v rámci tzv. „Týdnů vzdělávání“.

V rámci poradenství pro volbu povolání v roce 2015 poradci Informačních a poradenských středisek (IPS) zrealizovali celkem 4 446 skupinových akcí pro školy, kterých se zúčastnilo 94 905 žáků a studentů. Dále IPS v loňském roce uspořádalo celkem 2 965 akcí pro 29 762 uchazečů o zaměstnání. Konference Partnerství je určena představitelům všech sektorů středních škol, vybraných technických univerzit, úřadů práce i zaměstnavatelům mimo oblast průmyslu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…