Ministryně Marksová: Zaměstnancům ve veřejném sektoru stoupnou platy

19.10.2015 13:40 | Zprávy
autor: PV

Státním zaměstnancům, zaměstnancům ve veřejných službách a správě, jako jsou učitelé nebo hasiči, stoupnou od listopadu platové tarify o tři procenta. Přidáno dostanou i zaměstnanci ve zdravotnictví, platový tarif se jim zvýší od ledna příštího roku, a to o pět procent. Rozhodla o tom vláda, která přijala návrh předložený ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.

Ministryně Marksová: Zaměstnancům ve veřejném sektoru stoupnou platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová

„Platy ve veřejném sektoru jsou dlouhodobě podhodnoceny, k jejich zmražení došlo hlavně mezi lety 2009 až 2013. Zvýšení si můžeme dovolit i díky pozitivnímu ekonomickému vývoji. Na navýšení jsme se shodli v rámci vlády i během jednání se zástupci odborových organizací,“ uvedla ministryně Michaela Marksová.

Od prvního listopadu 2015 se zvýší platové tarify pro státní zaměstnance, pro zaměstnance ve veřejných službách a správě o tři procenta. Na základě požadavku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je součástí této novely nařízení vlády též změna stupnice platových tarifů pro pedagogické pracovníky, u které dojde ke zvýšení počtu platových stupňů z pěti na šest za účelem lepšího zohlednění délky započitatelné praxe. Tato stupnice je v průměru zvýšena o 3,3 %, mj. i z důvodu změny její struktury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.