Ministryně Marksová a poslanec Velebný zahájí činnost Charity svatého Martina

09.02.2016 8:34

Činnost nové Charity svatého Martina v Malé Morávce na Rýmařovsku ve čtvrtek 11. února 2016 slavnostně zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Ministryně Marksová a poslanec Velebný zahájí činnost Charity svatého Martina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová

Na Rýmařovsku se v současné době katolická charita vůbec nenachází. Nejbližší charity sídlí v Krnově a Odrách. Římskokatolická farnost v Malé Morávce se proto rozhodla založit novou sociální organizaci, které dala název Charita svatého Martina. Ta potřebným lidem nabídne pečovatelskou službu, půjčovnu kompenzačních pomůcek, dluhové a kariérní poradenství a další sociální služby.

„V současné době vzniká určitá skupina „podnikatelů“, kteří se této problematice věnují, ale bohužel jde pouze o „podnikatelský zájem“, který se věnuje sice člověku, ale bez dostatečného zájmu o něj jako osoby. A my bychom chtěli, aby tito lidé, kteří jsou odkázání na pomoc, měli možnost dostat péči nejen důstojnou, ale i laskavou podle křesťanských zásad. Ne jako výdělečný podnik, ale skutečnou službu bližnímu,“ přiblížil záměr charitativní organizace farář z Malé Morávky Marek Žukowski.

Slavnostní zahájení činnosti Charity svatého Martina proběhne ve čtvrtek 11. února 2016 od 17 hodin. V kostele Nejsvětější Trojice v Malé Morávce duchovní správce Marek Žukowski bude sloužit mši svatou za novou charitu, pracovníky a klienty. Program se poté přesune do místní tělocvičny u základní školy, kde širokou veřejnost od 18.30 hodin čeká kulturní program, slavnostní proslovy a občerstvení.

Významné události se zúčastní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který nad večerní akcí udělil záštitu. „Jsem velmi rád za pozvání, ale také i za to, že jsem projekt mohl podpořit a zaštítit. Vážím si práce všech v sociálních organizacích, kteří se věnují našim občanům. Je to velmi důležité pro ty, kteří to potřebují. Nejen na  Rýmařovsku je charita opravdu velmi potřebná,“ v závěru doplnil poslanec Ladislav Velebný. Mediálním partnerem organizace a celé akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

0:16 Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Balíček ke zdanění digitálních služeb