Ministryně Schillerová: Celkové zadlužení máme jedno z nejnižších v EU

27.03.2020 9:41 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k prodeji státních dluhopisů

Ministryně Schillerová: Celkové zadlužení máme jedno z nejnižších v EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová

O české státní dluhopisy je rekordní zájem. Včera jsme prodali dluhopisy za 53,4 miliardy, a to za mimořádně výhodných podmínek. Dokonce výhodněji než v lednu. A to jsme ani nemohli vyhovět všem investorům. Jejich celková poptávka totiž přesáhla 61 miliard!

Potvrdilo se, že Česká republika je na tom ve srovnání se zahraničím výborně a investoři to moc dobře vědí. Naše ekonomika je silná, veřejné finance jsou dlouhodobě přebytkové a celkové zadlužení máme jedno z nejnižších v EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pohyb

Dobrý den, co se týká pohybu, cyklostezky se staví, ne můj vkus někdy až moc a hlavně na úkor ostatních, třeba i chodců. Plánujete rozšiřovat i stezky pro chodce, kam nebudou smět kola, tak abyste po nich mohl jít třeba v bez obav s dětmi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek (Motoristé): Nejde mi o funkce, jde mi o to věci skutečně měnit

10:21 Turek (Motoristé): Nejde mi o funkce, jde mi o to věci skutečně měnit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům práce pro Ministerstvo životního prostřed…