Ministryně Schillerová: Hotel Thermal se mění v zázemí pro pracovníky IZS

10.04.2020 11:40

Karlovarský hotel Thermal, který je stejně jako ostatní hotely v České republice v důsledku vládního nařízení od 24. března uzavřen, bude fungovat jako dočasné útočiště pro záchranáře, hasiče, policisty i zaměstnance zdravotnických zařízení z kraje. Pro účely všech složek integrovaného záchranného systému vyčlení veškeré své nově zrekonstruované ubytovací kapacity.

Ministryně Schillerová: Hotel Thermal se mění v zázemí pro pracovníky IZS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová

Aktuálně se bude jednat o 60 pokojů s tím, že v následujících dvou týdnech může být v případě zájmu kapacita rozšířena až na 100 pokojů. Příslušníkům IZS bude k dispozici obslužný i zdravotnický personál hotelu, stejně jako jeho stravovací kapacity. Cílem je nabídnout těmto pracovníkům, kteří jsou v boji s koronavirovou nákazou v první linii, a přestože nejsou Covid-pozitivní je u nich riziko nakažení obecně vyšší, možnost bezpečné karantény. „Máme informace, že by možnost preventivní karantény uvítali. Vnímají to jako účinný způsob, jak v tomto nelehkém období maximálně ochránit jejich rodiny a blízké a snížit tak riziko dalšího šíření koronaviru. Jako Ministerstvo financí, které má tento hotel v majetku státu na starosti, cítíme povinnost toto nanejvýš zodpovědné chování maximálně podporovat,“ říká ministryně financí Alena Schillerová.

První ubytovaní by mohli služby hotelu Thermal začít využívat již v průběhu tohoto týdne. „Považuji za přirozené, aby stát, kraje i jednotlivé města a obce svůj majetek a využitelné kapacity plně využily v našem společném boji s pandemií. Pokud může několik nevyužitých pokojů ve státním hotelu ulevit přetíženým záchranářům či odběrovým sestrám, je potřeba je okamžitě uvolnit. Pokud jim může pomoci stojící jídelna, nemůžeme si dovolit, aby dále zahálela. Stejně tak by měly bez otálení postupovat všechny veřejné instituce napříč naší republikou,“ uzavírá ministryně financí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Naše strana se staví proti imperialismu

5:31 Levice: Naše strana se staví proti imperialismu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí zahájení války v Iráku.