Ministryně Schillerová: Neusínáme na vavřínech

02.01.2020 18:33

Komentář na facebookovém profilu k novinkám v ministřině resortu

Ministryně Schillerová: Neusínáme na vavřínech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, místopředsedkyně vlády a ministryně financí
reklama

Neusínáme na vavřínech! Přestože byl loňský rok velice plodný, spousta práce je stále ještě před námi. Tady je malá ochutnávka z mého seznamu úkolů, které chceme během roku 2020 dotáhnout do konce ??

  • Dotáhneme paušální daň. Díky ní už podnikatelé, jejichž roční příjem nepřekročí 1 milion korun, nebudou muset přiznávat daň z příjmu a odvody na třech různých formulářích. Nově jim bude stačit zaplatit jedinou paušální platbu. Paušální daň máme v plánu odstartovat v roce 2021.Připravujeme stravenkovou revoluci. Už žádné papírky, místo stravenek vám dojdou peníze třeba rovnou na účet.
  • Budou pořád osvobozené od daní a nebude je ujídat provize, kterou si berou stravenkové firmy. Navíc se díky této novince bude moci za zvýhodněných podmínek najíst další milion zaměstnanců, kteří dnes nedostávají nic a ani nemají v práci kantýnu. I stravenkový paušál chceme spustit už v roce 2021.
  • Konec nerovné soutěže globálních gigantů s ostatními podnikateli. Internetoví giganti u nás na rozdíl od ostatních firem neplatí daně, které by odpovídaly jejich ziskům v ČR. A to není fér ? Proto jsme připravili návrh digitální daně, která tuto nespravedlnost odstraní a přinese rovné podmínky pro všechny hráče na trhu. Už během letošního roku digitální daň zavedeme, návrh je teď ve Sněmovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matějka (SNČR): Očkování není řešením covidu

22:13 Matějka (SNČR): Očkování není řešením covidu

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti šíření nákazy koronavirem.