Ministryně Schillerová: Vytváříme obcím i dodatečný polštář pro další investice

13.08.2020 16:04 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo financí uvolnilo kompenzační bonus obcím v celkové výši 13,4 mld. Kč. Peníze budou obcím převedeny prostřednictvím krajů, obce je na svých účtech mohou očekávat v polovině srpna.

Ministryně Schillerová: Vytváříme obcím i dodatečný polštář pro další investice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová

Jednorázový příspěvek ve výši 1250 Kč na obyvatele je obcím poskytnut na základě novely o kompenzačním bonusu, která nabyla účinnosti v pátek 7. srpna. Novela dále umožňuje lidem pracujícím na pojištěnou dohodu žádat o státní pomoc.

Příspěvky mají obcím kompenzovat propad daňových příjmů související s vyplácením státní pomoci pro živnostníky a společníky malých s.r.o. Živnostníkům a společníkům malých s.r.o. dosud na účty dorazilo 21,8 mld. Kč. „Chceme podat více než 6250 obcím v Česku pomocnou ruku a kompenzovat jim výpadek spojený s výplatou státní pomoci. Ta z logiky sdílených daní musela jít nejen ze státního rozpočtu, ale i z rozpočtů samospráv. Celkem poskytnutá částka 13,4 miliardy korun navíc dalece přesahuje reálný výpadek obcí odhadovaný na 5,5 miliardy. Vytváříme jim tím tedy i dodatečný polštář pro další investice, které nyní naše ekonomika potřebuje,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…