Ministryně Šlechtová: Jsem ráda, že se podezření v Czechtourism neprokázalo

30.11.2015 21:48

Ministryně Karla Šlechtová uvítala, že se v agentuře CzechTourism nepotvrdilo podezření z trestného činu pletichy při zadávání veřejné zakázky, které prošetřoval pražský odbor hospodářské kriminality Policie ČR. Agentura je spravovaná Ministerstvem pro místní rozvoj, podnět pro šetření podalo ministerstvo 3. 3. 2015 na základě upozornění zaměstnance CzechTourism.

Ministryně Šlechtová: Jsem ráda, že se podezření v Czechtourism neprokázalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karla Šlechtová

„Jsem ráda, že se toto konkrétní obvinění v námi zřízené organizaci neprokázalo,“ řekla ministryně Šlechtová a dodala: „Dost na tom, že čtyři rozsáhlé kontroly z března tohoto roku, iniciované ředitelkou CzechTourism Monikou Palatkovou, upozornily na řadu nehospodárností, smluvních, evidenčních a personálních problémů, s nimiž se CzechTourism dodnes vypořádává.“

Na základě těchto kontrol rozhodla ředitelka agentury Monika Palatková o celé řadě významných zásahů do chodu agentury. Např. o ukončení řady nevýhodných smluv, o zastavení neekonomických projektů, o změně pravidel evidence IT majetku, evidence nákladů na internetové portály atd. Tyto kontroly konstatovaly nehospodárnost i u projektu, který Policie ČR na základě uvedeného podnětu řešila (tj. zavedení Národního informačního portálu); zde však hrozilo překvalifikování až na trestný čin.

„Mou snahou je výrazně snížit nehospodárnost na ministerstvu i na všech jeho zřizovaných organizacích pomocí změny zavedených procesů; především důslednější kontrolou a otevřeným prostředím. Právě tento týden hodlám proto podepsat zakládací listiny tzv. Strategické rady, která bude schvalovat všechna významná strategická a ekonomická rozhodnutí této agentury,“ říká ministryně Šlechtová.

První schůzka tohoto nového kontrolního orgánu CzechTourism by se mohla podle Šlechtové uskutečnit do týdne. Tento nový kontrolní orgán byl s obavami vnímán některými bývalými zaměstnanci agentury, kteří se kvůli němu několikráte pokusili zastavit změnové aktivity ministryně Šlechtové, dokonce až emotivním otevřeným dopisem na premiéra.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

12:06 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k informaci o návrhu oddělených tříd pro romské děti