Ministryně Šlechtová: Nakoupíme balistické přilby a výstroj za miliardu

25.04.2018 5:35

Ministryně obrany Karla Šlechtová včera po jednání svého kolegia rozhodla o uzavření smluv na dodávky balistických přileb a několika druhů vojenské polní obuvi v souhrnné hodnotě přes 1 miliardu korun.

Ministryně Šlechtová: Nakoupíme balistické přilby a výstroj za miliardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová
reklama

„Postupně pokračuji ve schvalování pro armádu důležitých akvizic. Už při nástupu do funkce jsem si jako jednu z hlavních priorit stanovila zajištění výstroje a balistické ochrany pro vojáky. Smlouvy na přilby a polní obuv jsou konkrétním příkladem,” uvedla ministryně Šlechtová.

Se společností STV Group, jejíž nabídka byla nejvýhodnější ze čtyř podaných, bude uzavřena rámcová smlouva na dodávky ochranných balistických přileb pro příslušníky Armády ČR i Vojenské policie v hodnotě 435 milionů korun s DPH na roky 2018-2020. Oproti původnímu předpokladu, který činil až 20 tisíc korun za jednu balistickou přilbu, bude činit cena za jeden kus cca 8600 korun. Za takto výhodných podmínek bude možné pořídit výrazně více kusů, než bylo původně v plánu.

V rámci vyhodnocení užšího zadávacího řízení budou se společností Prabos uzavřeny rámcové smlouvy na roky 2018-2021 na dodávky několika typů polní obuvi v maximální hodnotě 600 milionů korun s DPH. Půjde mj. o obuv lehkou i zimní, do pouště, ale také obuv pro výkonné letce.

Kolegium schválilo i rekonstrukci Vojenského historického ústavu

Kolegium pod vedením ministryně obrany také schválilo i realizaci rekonstrukce objektu Vojenského historického ústavu na Vítkově. Vítězem výběrového řízení se ze čtyř uchazečů stala s nejvýhodnější nabídkou (598 milionů korun bez DPH) společnost Metrostav. Práce by měly být ukončeny v roce 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Firmy jsou připravené na testování zaměstnanců, klíčové je odškodňování

18:11 SPOLU: Firmy jsou připravené na testování zaměstnanců, klíčové je odškodňování

Zástupci koalice SPOLU jednali s vedením Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy a Svazu obchod…