Ministryně Šlechtová: Náměstci by měli být apolitičtí

05.11.2014 14:50

Už při svém jmenování ministryně Karla Šlechtová avizovala svůj záměr restrukturalizovat dosavadní organizační strukturu ministerstva a přeskupit některé agendy v rámci jednotlivých sekcí a zlepšit tak nejen vzájemnou komunikaci, ale i dosahované společné výsledky. Cílem této organizační změny je tak především soustředění agend a útvarů, které tvoří stěžejní pilíře činnosti Ministerstva pro místní rozvoj, a to regionální rozvoj a veřejné investování.

Ministryně Šlechtová: Náměstci by měli být apolitičtí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Toto rozhodnutí o organizační změně vyvolalo nutnost zrušení stávající sekce cestovního ruchu a sekce územní a bytové politiky a související zrušení pozice náměstka ministryně pro cestovní ruch a náměstka ministryně pro územní a bytovou politiku.

Naopak nově budou od 10. listopadu 2014 zřízeny dvě nové sekce – sekce regionálního rozvoje a sekce veřejného investování.  

„Nebráním se tomu, aby na ministerstvu pracovali lidé nominovaní koaličními stranami, nicméně se domnívám, že je zároveň dobře, když v pozicích náměstků budou lidé apolitičtí. Například sekce evropských programů je odpovědná za opravdu velké množství peněz, které mají pomáhat rozvoji naší země. Schválený služební zákon, který nabude platnosti dnem 1. ledna 2015 a se kterým je nezbytné se detailněji seznámit, uvádí pouze možnost, aby byla zřízena nejvýše dvě pracovní místa tzv. politických náměstků, nejedná se tedy o povinnost. S náměstky Houdkem a Smrčkem bych ráda pokračovala ve spolupráci v rámci ministerstva, a to na pozicích poradců ministryně," dodala ke změnám ministryně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

18:44 Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …